Тима за превенцију насиља организовао је у сарадњи са МУП Раковица предавање за све ученике наше школе, по припремљеном распореду, на тему малолетничке деликвенције. Представници МУП разговарали су о свим проблемима са којима се млади могу сусрести – краће, злостављање, болести зависности… кроз примере и могућа решења и превазилажења кризних ситуација.
Данас су ученици четвртог разреда уз своје наставнике и директорку школе посадили у школском дворишту дрво генерације. Исто су чинили и ученици претходних генерација. Школско гвориште је богатије за још једну садницу, ученици ће имати успомену на период свог четворогодишњег боравка у нашој школи, а уз то су показали млађим нараштајима да треба бринути о животној околини и оставити позитиван траг у друштву.
За одабране ученике који су показали жељу за тим да дођу до алата уз помоћ којих ће оснажити своје компетенције у тимском раду, сарадњи и комуникацији, што ће им бити од велике користи у будућим активностима, одржан је још један радионичарски део овог пројекта. Присуствовао је и проф. Александар Бауцал са Филозофског факултета Универзитета у Београду, један од покретача Peer solvers.
Како бисмо подигли свест о нивоу говора мржње у свакодневној комуникацији, а посебно у комуникацији на друштвеним мрежама, организовали смо радионицу о препознавању говора мржње за ученике првог разреда (по петорица ученика по одељењу). Од почетка ове школске године приметили смо да је говор мржње међу њима изненађујуће учестао, а да га ученици не препознају као негативну појаву, већ прихватају као друштвено уобичајен начин обраћања. Радионицу су водиле студенткиње четврте године Факултета политичких наука укључене у међународни пројекат са овом темом, на позив наставнице српског језика и књижевности Бранке Вуковић која је учествовала на једном од стручних скупова на овом факултету. Ментор радионице је доц. др Александра Угринић, професор на ФПН. Ово је била пилот радионица у односу на коју ће се прилагођавати сценарио за наредна дружења.