Округли сто о осигурању квалитета у тренинг центрима

У оквиру пројекта ,,Национална референтна тачка Србија 2 – стручно образовање и обука за будућност (vet4f)“, Министарство просвете и Агенција за квалификације организовали су округли сто под називом: `

Осигурање квалитета у тренинг центрима – Модел установама и центрима изврсности

Округли сто је окупио представнике свих националних институција задужених за питања развоја и квалитета стручног образовања и обуке, представнике заједница стручних школа које учествују у различитим европским пројектима у области унапређења квалитета стручног образовања, представнике средњих стручних школа које су у поступку прерастања у Тренинг центре и друге заинтересоване институције и појединце.

Циљ је био дискусија на тему унапређења квалитета рада у стручним школама које су у процесу стицања стауса тренинг центара као и школама које учествују у актуелном европском пројекту Развој центара стручне изврсности (Centres of Vocational exelencies – CoVE). Полазиште рада био је Европски оквир осигурања квалитета стручног образовања и обуке – EQAVET и процена, у којој мери су стандарди и индикатори садржани у њему, у овом тренутку, у примени у поменутим стручним школама, односно да ли их је, и на који начин, могуће применити у будућности. Нашу школу на овом скупу предствљала је директока Бојана Стевановић.

Округли сто одржан је у периоду 02 – 03.10.2024. године у Ужицу.