Машинска школа “Радоје Дакић” на COMING конференцији – Корак ближе модерним технологијама!

Представници наше школе на престижној ИТ конференцији

У духу сталног напредка и модернизације, наставници Машинске школе “Радоје Дакић”  Мирјана Пртина, Снежана Марушић и Драган Шарановић  присуствовали су овогодишњој COMING конференцији, која је одржана у Crowne Plaza хотелу у Новом Београду. COMING конференција, као један од најважнијих ИТ догађаја у земљи, окупила је више од 500 стручњака из области информационих технологија, а наши наставници су имали прилику да буду део инспиративног догађаја који промовише иновације и сарадњу.

Сарадња образовања и привреде – кључ успеха

Наш тим наставника био је одушевљен срдачним дочеком и организацијом конференције. Посебно су се захвалили организаторима на позиву и могућности да се упознају са најновијим достигнућима у свету технологије, а и да учествују у дискусијама са стручњацима из индустрије. Током догађаја, наставници су имали прилику да разговарају са власницима компаније COMING  Драгом Самарџићем и Душаном Будимиром, као и са извршним директором Робертом Полетом.

Иновације и знања са конференције – прилика за ученике

Током конференције наши наставници су присуствовали низу занимљивих предавања, међу којима су била излагања попут “Next Generation of AI for Enterprise” и “Zero Trust Unlocked: Next-gen VPN and Internet Access Protection”. Посебну пажњу су привукле презентације о напредним технологијама и аутоматизацији, које су одржали водећи стручњаци из IBM-а, Check Point-а, Red Hat-а, Lenovo-а и Veeam-а. Све ове теме су кључне за будућност индустрије, али и за образовање младих стручњака. Поред предавања, посебна вредност за нашу школу била је могућност да се директно упознамо са практичним примерима и да кроз размену искустава са стручњацима сазнамо више о будућим трендовима у индустрији. Управо оваква искуства чине нашу школу другачијом – усмереном на савремене захтеве тржишта рада и спремном да пружи својим ученицима најбоље могућности за учење и напредак.

Корак ка заједничкој будућности

Присуство наших наставника на COMING конференцији велики је корак ка отварању нових могућности за Машинску школу “Радоје Дакић” и наше ученике. Планирани наредни сусрети са компанијом COMING могли би да отворе врата за успостављање формалне сарадње, која би укључивала заједничке пројекте, праксе за ученике уз помоћ којих би још боље могли да се припреме за свет рада, стекну практичне вештине и осигурају конкурентску предност при запошљавању или наставку школовања, као и стручна усавршавања за наставнике. Тиме бисмо додатно осигурали квалитетно образовање и повезивање са најновијим технологијама и праксама.

Драги ученици и родитељи, узбуђени смо због оваквих прилика и верујемо да ће сарадња са престижним ИТ компанијама допринети квалитету образовања које пружамо. Верујемо да се будућност гради знањем и сарадњом, а учешће на COMING конференцији је само један од начина на који радимо на бољој будућности за све наше ученике.

Наставимо заједно да померамо границе – јер знање нема граница!

www.coming.rs