Посета Плантаријуму у организацији Ученичког парламента

Београдски планетаријум један је од два планетаријума у Србији. Налази се у Доњем граду Београдске тврђаве у општини Стари град и користи га Астрономско друштво “Руђер Бошковић“. Пре 1967. године овај објекат био је познат као Старо турско купатило у Доњем граду.

Астрономско друштво “Руђер Бошковић” у чијем се поседу налази и магичан планетаријум редовно организује занимљива предавања, курсеве и друге активности за све узрасте. Ово је једно од два места у целој земљи на коме можемо бити близу звездама. Улазимо у свет сазвежђа и небеске сфере. Читав свемир је као на длану. Специјална понуда је звездани биоскоп, онда када могућности то дозвољавају. Сасвим друга галаксија у срцу града живи од 1970. године.

Све ово уз изузетно вођење доживели су чланови нашег Ученичког парламента у пратњи наставнице Сузане Милутиновић и коориднаторке парламента Тање Поњавић.

Осим Планетаријума, обишли су и цркву Ружицу.